Alenka velkou kuchařkou

07. 03. 2012 | † 25. 07. 2012 | kód autora: crt

Nebo spíš pekařkou  Minulý víkend ke mě v sobotu ráno přišla Nat, jestli bych jí odpoledne nepomohla s pečením dortu pro Samanthu. Bylo jí 5 a to je pro ně důvod k veeelké oslavě. Nebyla jsem z toho moc nadšená, protože Max byl domluvený s kolegy z práce že odpoledne zajdou na  squash a pak na chvíli do hospody, ale souhlasila jsem. Tak přijela chvíli po obědě, to byl Max ještě doma, tak jsem ho poslala ještě na chvíli s klukama ven aby je uspal. My jsme mezitím upekli korpus, který byl nakonec strašně nízký, takže jsme to dělali ze čtyř dávek. Princezna si totiž už před Vánocema vytiskla asi milion různých dortů, které by chtěla a maminka z toho vybrala jeden. 

lentilky

Tatínek vydržel venku s klukama 2 hodiny, vrátili se a on mi přišel do kuchyně říct, že nechal bobíky v kočárku v předsíni, abych si pro ně šla, že spěchí na ten squash. Tak jsem tam šla a cítím že mu bunda smrdí kouřem. Tak jsem za ním šla a ptám se kde byli, prý se jen projít po městě. Tak jsem se na něj dívala tím pohledem, že mu nevěřím a ptám se, jestli byl s klukama v hospodě a on hned že ne, jak jsem na to přišla. Nakonec jsem z něj dostala, že v hospodě byl! Že potkal bývalýho učitele, ale prý měl kočárek natočenej tak, aby tam kouř nešel a on sám že nekouřil. Já jsem na něj byla tak naštvaná! Jak mi může tahat malý děti do hospody? On je někdy tak super, ale občas mám pocit že vůbec nepoužívá mozek.  Navíc samozřejmě nespali. Takže jsem je dala na bříško do postýlky a koukali jak vyrábíme dortík. 

Ale po chvíli na ně přišla únava, tak na chvíli usnuly. Tak jsme to v klidu dodělali a pak jsme udělali pár muffinů. Namáhavý, ale nakonec se nám to docela povedlo. Dort měl být podle obrázku nižší a lentilky se měli nasypat až po okraj čokolády, ale nevím teda jak by se to krájelo, tak jsme přidali jednu placku, takže byl vyšší a vymyslela jsem to takhle.  Joo dorty, ty mě baví, když je na to čas. Ale když při pečení musíte odbíhat krmit, tak je to horší.

dort

muffiny

muffinys

Dostala jsem od Olívie knížku o maminkách a dětech a je docela dobr...

.... Mám tam recepty na příkrmy. S těmi jsem vlastně začala už v pondělí, to měli kluci kupovanou přesnídávku. A dokonale celou mě poprskali. Ze začátku se na to dívali divně a jak jsem se lžičkou začala přibližovat, tak pusu neotevřeli a jen na to koukali, Matt do toho plácl ruku, ale nakonec to ochutnal a začal se smát, pak to vyprsknul. Tak jsem jim odpoledne dala jen rozmixovanou mrkev a to docela jedli. V úterý měli taky mrkev a dneska blokolici. A chystám se začít dělat polívky. Jinak jsem po čtení knížky zase o něco chytřejší  Chytrá knížka mi radí, abych děti neuspávala houpáním v kočárku, v houpačkách ani v náručí, ale abych je normálně dala do postýlky v pokoji kde nikdo není, přečetla pohádku a nechala je usnout jen při malém světýlku. Tak to zkusím. A časem aby spali v samostatném pokoji. Jenže já se jich nemůžu vzdát  Oni i když v noci spí a já se probudím, tak je musím zkontrolovat. Uvidíme. Třeba až jim bude půl roku, nebo 7 měsíců, možná 8. Ale dneska je nechám usnout teda samostatně.

 Max s něma chce začít chodit plavat. Ale já jsem proti. Nevím, myslím že je to brzo. Já byla v bazénu poprvý někdy v pěti letech a myslím že jsem o nic nepřišla, takže oni když půjdou za rok, tak se taky nic nestane. Máte někdo zkušenosti s plaváním kojenců? Taky vidíme s Maxem jinak oblečení. Nedávno jim koupil NIKE boty a čepici, tenhle týden bundy NIKE.. Proč? Bundy už jedny značkový mají a teď v zime v kočárku stejně nejsou vidět. Proč utrácet za drahý bundy, který jsou podle mě stejně kvalitní jako třeba ty z H&M? Až budou chodit a lítat někde po parku, tak proč jim jednu takovou bundu nekoupit, ale proč mít teď troje značkový boty, když mají nohy stejně zabalený ve fusaku? Celkově poslední dobou vidíme výchovu každý jinak. Snad je to jen období.

Tak, to jsem si zanadávala na Maxe a hned je mi líp   Dneska ráno než šel do práce, tak mi nechal na stole otevřený notebook s tímhle:

playground

To mu taky neschválím až přijde   Je sice hezký jak na ně myslí, ale zabralo by to půl zahrady a je na to ještě brzo. Myslím že jim bude stačit pískoviště a pár houpaček. V létě třeba malinká skluzavka do vody. Jo a to ještě mluvil o velkým bazénu!!! Neříkám že není hezký mít na zahradě bazén, ale on ho čistit nebude. Až budou klukům dva, tři roky, tak je chci pustit na zahradu, aby si hráli na písku, na houpačkách a nechci tam celý odpoledne sedět s něma a hlídat aby náhodou nespadli do bazénu. Já neříkám že nechci bazén, ale proč teď? Kdo mu dává tyhle nápady? Krytý i venovní bazén máme 10 minut autem. 

Dobře, stěžování bylo dost. Dneska dopoledne jsem se s klukama byla nakupovat. Když usnou v autě, tak je bereme domů s autosedačkama a posledně usnuli, takže jsme měli autosedačky zrovna doma. Tak jsem je do nich dala a nechala jsem je v předsíni před zrcadlem a šla jsem si ještě nahoru pro doklady. A jak jsem šla pak po schodech dolu tak slyším jak jeden brečí a druhej se směje. Chris mával na svůj odraz v zrcadle a strašně se tomu smál. Matt se sám sebe asi bál, chudáček  A před chvilkou jsem s ním zase šla kolem zrcadla, tak na sebe chvíli koukal, pak natáhl ručičku, když viděl že se to v zrcadle hýbe, tak ji stáhl zpátky, pak se podíval na mě, tak mu říkám ať se nebojí, tak se koukl zpátky, ukázal na můj odraz a řekl "máááu" (možná si to nalhávám, ale fakt mi to tak zní), pak se podíval zpátky na mě a řekl to znovu.. To je možná tím jak do nich od rána do večera hučím MÁÁÁMA, ŘEKNI MÁMA 

Na víkend čekáme velkou návštěvu. Olívii, Jamese, Nat a děti, takže tady bude veselo. Takže skládám jídelníček, protože už mi vaření a pečení neskutečně chybí. Ty minutky co dělám sobě k obědu nebo Maxovi k večeři nepočítám.  
 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.